Bucuria de a fi impreuna

Viața parohiei Septembrie 21, 2016

Zilele de 10-11 septembrie, au fost pentru copii din parohia Tansa-Belceși,două zile binecuvântate de Dumnezeu în cadrul cărora au trăit momente de neuitat. Ziua de sâmbătă a debutat cu participarea copiilor la slujba –acatist închinată Sfântului Stelian ,apoi au fost îndemnați să nu uite de rugăciunile de dimineață și de seară și să cultive între ei bucuria de fi darnici și buni.În continuare,în curtea Bisericii parohiale ,s-au desfășurat activități specifice vârstei lor:desene pe asfalt, minifotbal,cântece și dansuri,fișe de colorat cu scene religioase .La finalul zilei cei 55 de copii s-au spovedit ,iar  Duminică au participat la Sfânta Liturghie și s-au împărtășit spre bucuria lor și a părinților și spre slava lui Dumnezeu.Copiii care au participat  în aceste două zile au fost rasplătiti la final  cu dulciuri .

PR.PAROH.CIOBANU DUMITRU